Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /OLD_SITE3/images/spektakle/ziemianie/Spektakl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/spektakle/ziemianie/Spektakl

Maria Wojtyszko - kierownik literacka WTL znalazła się wśród pięciorga finalistów 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Nominowana została za tekst sztuki PIEKŁO-NIEBO. Zwycięzce poznamy 27 maja podczas XII Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port.

PROTOKÓŁ Z OBRAD KAPITUŁY 10. GDYŃSKIEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ Z DNIA 7 KWIETNIA 2017 ROKU:

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni informuje, że dnia 7 kwietnia 2017 roku na posiedzeniu w Warszawie, Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, obradująca pod przewodnictwem Justyny Jaworskiej, w składzie: Ewa Guderian-Czaplińska, Justyna Jaworska, Jacek Kopciński, Grzegorz Niziołek, Jerzy Stuhr, po przeczytaniu czterdziestu sztuk zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu, nominowała do finału następujących autorów (wymienionych w porządku alfabetycznym):

"Koniec przemocy" Bogny Burskiej, Magdy Mosiewicz

"Słabi. Ilustrowany banał teatralny" Magdaleny Drab

"Wszystko o mojej matce" Tomasza Śpiewaka

"Błąd wewnętrzny" Anny Wakulik

"Piekło-Niebo" Marii Wojtyszko

Czytania/pokazy warsztatowe sztuk nominowanych do finału konkursu odbędą się w dniach 22-26 maja 2017, podczas 12. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Rozstrzygnięcie konkursu przez wyłonienie laureata 10. Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej nastąpi 27 maja 2017 roku. Do rąk zwycięzcy trafi statuetka oraz 50 tysięcy złotych.

  

PREMIERA 08.04 g. 17:00
GRAMY: 09-12.04 oraz 27-30.04 KUP BILET
czas trwania: 90 minut (z przerwą)

tekst: Jarosław Murawski
reżyseria: Lena Frankiewicz
scenografia i kostiumy: Michał Dracz
muzyka: Kamil Pater
choreografia: Izabela Chlewińska
światła: Alicja Pietrucka
charakteryzacja: Dorota Budzińska

obsada:
Agata Cejba (gościnnie), Kamila Chruściel, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

ZIEMIANIE to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać – dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.UWAGA !
Informujemy, że w spektaklu wykorzystywany jest dym sceniczny, głośna muzyka i dynamiczne światła.
Ze względu za koncepcję scenograficzną spektaklu, na widowni nie ma krzeseł. Miejsca siedzące są na podestach.


Drodzy Widzowie!
Prosimy o przestrzeganie wieku dzieci podanego przy tytule spektaklu.
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualne przybycie do teatru.
WYWIAD - Ziemianie mówią opamiętajcie się - rozmowa z Jarosławem Murawskim autorem sztuki ZIEMIANIE / Agata Saraczyńska / cojestgrane24.wyborcza.plfot. Karol Krukowski
{gallery}spektakle/ziemianie/Spektakl:::0:0{/gallery}

1 kwietnia we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania POSADZILIŚMY DRZEWA Z ZIEMIANAMI.

Szanowni Państwo,

zapraszamy przedstawicieli mediów i fotoreporterów
04 kwietnia (wtorek) o g. 13:30
na PRÓBĘ PRASOWĄ spektaklu
ZIEMIANIE na podstawie tekstu Jarosława Murawskiego w reżyserii Leny Frankiewicz.
Od początku konfliktu na Bliskim Wschodzie wielu ludzi dobrej woli spieszy z pomocą humanitarną ofiarom wojny. Jest ona niezbędna, gdyż z powodu działań wojennych gospodarka została sparaliżowana. Wysokie bezrobocie, brak prądu, wody, brak dostępu do edukacji dla dzieci – to codzienność tamtego rejonu. Około 80% mieszkańców tego miasta zostało wysiedlonych ze swoich domów, a ponad 70% żyje poniżej poziomu ubóstwa.

Wielu z nich zmaga się z chorobą i kalectwem.W pomoc mieszkańcom Aleppo – zwłaszcza chorym i cierpiącym, z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, włączają się w roku 2017 ludzie dobrej woli z Dolnego Śląska i całego kraju, aby konkretnie nieść pomoc dla szpitala św. Ludwika w tym syryjskim mieście.

Zainicjowana przez Kościoły chrześcijańskie akcja pomocy skupia w wymiarze ekumenicznym przedstawicieli Kościołów, władz samorządowych, świata biznesu i kultury, aby dostrzegać potrzebujących dotkniętych chorobą. Wspólnie zbieramy fundusze na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.

Więcej informacji na stronie

www.dardlaaleppo.pl
Z radością informujemy, że z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nasz dyrektor naczelny Janusz Jasiński został odznaczony ZŁOTĄ ODZNAKĄ Towarzystwa Miłośników Wrocławia za działalność dla rozwoju naszego miasta.

Odznakę wręczono 29 marca w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego​. Cieszymy się i gratulujemy!
Z radością informujemy, że z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru nasz dyrektor naczelny Janusz Jasiński został odznaczony ZŁOTĄ ODZNAKĄ Towarzystwa Miłośników Wrocławia za działalność dla rozwoju miasta Wrocławia.
Odznakę wręczono dziś (29.03.2017) w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego​ . Cieszymy się i gratulujemy!


PIĘKNA I BESTIA wiek 6+
Duża Scena
Czas trwania: 80 minut

Gramy:
24/03 // 10:00 KUP BILET
25/03 // 13:00 KUP BILET
26/03 // 11:00 KUP BILET


W marcu zapraszamy wszystkich na spektakl PIĘKNA I BESTIA. Na jedną z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni w przepięknej oprawie scenicznej. Wersja Stanisława Grochowiaka jest nieco przekorna, odrobinę ironiczna, a przede wszystkim – niezwykle zabawna. Poeta wzbogacił fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostało jednak niezmienne – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.

Przedstawienie ma dobre tempo, scenki pełne smutku albo refleksyjne przeplatane są wesołymi, satyrycznymi, wypełnionymi tańcem, śpiewem, humorem sytuacyjnym i dowcipem słownym. Reżyser nie zapomniał też o momentach, kiedy dzieci mogą podpowiedzieć na przykład Kupcowi, gdzie skrył się niecnota Służący.
TVP Teatr Recenzje - teatr.tvp.pl, 13 lutego 2007


  

Strona 1 z 23