Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

20.12.2016
CZARODZIEJSKI FLET
z audiodeskrypcją
11.01.2017
CZARODZIEJSKI FLET
z audiodeskrypcją
i tłumaczeniem migowym

Teatr bez barier


Informacje dla osób z niepełnosprawnością

Osoby z niepełnosprawnością ruchową

PRZED BUDYNKIEM
Przed wejściem do Wrocławskiego Teatru Lalek znajduje się podjazd dla osób niepełnosprawnych. Terenowa pochylnia ma szerokość 103 cm i po obu stronach poręcze.
Teatr nie posiada własnych miejsc parkingowych, ale przy Miejskim Zakładzie Kąpielowym i Wrocławskim Centrum SPA ul. Teatralnej 10/12 znajduje się miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.

W BUDYNKU

NISKI PARTER (poziom -1) znajduje się Sala warsztatowa do której prowadzą schody i nie ma możliwości zjechania na wózku inwalidzkim.

GŁÓWNE WEJŚCIE DO TEATRU
Drzwi główne mają szerokość 210 cm Po lewej stronie od wejścia znajduje się KASA BILETOWA. Okienko kasy znajduje się na wysokości 125 cm i jest to wysokość zbyt duża dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, dlatego zakup biletu przez osoby z niepełnosprawnością ruchową jest możliwy za pośrednictwem biletera, kasjerki bądź pracownika Biura Obsługi Widza (tel. 71/3354911/12/49).

PARTER (poziom 0)
Po obu stronach głównych drzwi wejściowych znajdują się dwa dźwigi osobowe dla osób niepełnosprawnych.
SZATNIA – znajduje się na odpowiedniej wysokości i jest w pełni dostępna.
SCENA KAMERALNA – widownia jest mobilna i istnieje możliwość wyznaczenia miejsc dla poruszających się na wózkach inwalidzkich.
TOALETA dla niepełnosprawnych jest w pełni wyposażona i przestronna.

I PIĘTRO
SCENA DUŻA (poziom +1)
Wjazd zapewniony dźwigiem dla niepełnosprawnych. Na widowni od rzędu 1 do 7 istnieje możliwość wyznaczenia miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
RESTAURACJA TEATRALNA
Lada baru znajduje się na wysokości 90 cm, stoliki o różnej wysokości i zapewniona jest obsługa kelnerska.

II PIĘTRO (poziom +2)
SCENA NA PIETRZE
Wjazd zapewniony dźwigiem dla niepełnosprawnych. Widownia jest mobilna i istnieje możliwość wyznaczenia miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Teatr zapewnia na każdym spektaklu osobę, która pomaga osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się po obiekcie.

Osoby z dysfunkcją wzroku

Do teatru oraz na przedstawienie można wejść z psem asystującym.
Dla potrzeb dzieci z niepełnosprawnością wzroku dostosowane są wybrane moduły w integracyjnych warsztatach o sztuce DZYŃ.

Osoby z dysfunkcją słuchu

Wrocławski Teatr Lalek nie dysponuje sprzętem do realizacji wydarzeń dla osób z dysfunkcją słuchu.
Dla potrzeb dzieci z niepełnosprawnością słuchu dostosowane są wybrane moduły w integracyjnych warsztatach o sztuce DZYŃ.Oświetlenie i systemy alarmowe
Oświetlenie naturalne i sztuczne w przestrzeniach komunikacyjnych teatru jest bardzo dobre. System alarmowy ma wyłącznie formę dźwiękowa bez sygnałów wizualnych, w związku z czym sygnał nie będzie ostrzegał osób niesłyszących.

Adres

Wrocławski Teatr Lalek
Plac Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Dojazd (komunikacja miejska)
Plac Teatralny
Tramwaje: 6, 7.
Kazimierza Wielkiego
Tramwaje: 3, 4, 10, 23, 33.
Autobusy: K
Renoma – Podwale
Tramwaje: 6, 7, 14, 20, 24.
Autobusy: 149, 406, 409.
Wzgórze Partyzantów
Tramwaje: 2, 5, 8, 9, 11, 17
Autobusy: A, 114, 120, 149, 406, 409.

Obsługa widowni
Szczegółowych informacji na temat dostępności wydarzeń artystycznych udziela Biuro Obsługi Widza – tel. 71/3354811/12/49; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.