Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Małe formy

W sezonie artystycznym 2012/2013 Wrocławski Teatr Lalek rozpoczął cykl Małe Formy Teatralne. Celem projektu, poza zaproszeniem do teatru młodego widza, jest promocja czytelnictwa i zachęcenie uczniów do sięgnięcia po książki spoza wąskiego kanonu lektur. Kolejne spektakle cyklu Małe Formy Teatralne to adaptacje dzieł polskich i światowych prozaików (m.in. Witolda Gombrowicza, Tahara Ben Jellouna). Tym, co je łączy, jest temat dojrzewania i wchodzenia w dorosłość. Cykl został objęty patronatem Wydziału Edukacji UM Wrocław.

Pierwszym spektaklem pokazywanym w ramach cyklu "Małych Form Teatralnych" był FERDYDURKE Witolda Gombrowicza w reżyserii Radosława Kasiukiewicza, a drugim  Z PIASKU w reżyserii Pii Partum na podstawie „Dziecka z piasku” Tahara Ben Jellouna (tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok). W 2014 r. Jakub Krofta, dyrektor artystyczny Wrocławskiego Teatru Lalek, na podstawie sztuki Marii Wojtyszko wyreżyserował spektakl dla gimnazjalistów i licealistów SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie.

Małe Formy