Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/50

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/garden

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /OLD_SITE3/images/garden

Ogród Staromiejski

 

Liczący ponad 1,4 hektara Ogród Staromiejski powstał po przebudowie parku im. Mikołaja Kopernika. Inspiracją dla projektantów były kopenhaskie XIX-wieczne Ogrody Tivoli.

Park przypomina obecnie przedwojenny miejski ogród - wysokim, ażurowym, pięknie kutym ogrodzeniem, starannie utrzymanymi trawnikami i urokliwymi alejkami w odtworzonym XIX-wiecznym układzie. Znajduje się on w ścisłym centrum Wrocławia. Od strony północnej graniczy z ul. Teatralną, od strony południowej z Promenadą Staromiejską, od strony zachodniej - z budynkiem Wrocławskiego Teatru Lalek, a od strony wschodniej z budynkiem Proximy i Promenadą Staromiejską.

Naprzeciw Sceny Letniej znajduje się fontanna z piaskowca z figurą "Chłopca z łabędziem", będąca kopią odlewu autorstwa Theodora Erdmanna Kalide, znajdującego się w katalogu produktów Pruskiej Królewskiej Odlewni w Gliwicach. W pobliżu placu zabaw znajduje się klasyczna karuzela typu francuskiego, stylizowana na XIX-wieczną. Elektrycznie napędzana karuzela jest wyposażona w drewniane konie i gondole, a dodatkową atrakcję stanowią ręcznie malowane wizerunki wrocławskich zabytków.

W północno-wschodnim narożniku parku mieści się nowoczesny plac zabaw w kształcie elipsy. Urządzenia zabawowe - huśtawki, bujaki, zestawy sprawnościowe, bujaki, karuzele i piaskownica ustawione zostały na bezpiecznej nawierzchni gumowej ułożoej w biało-czarną szachownicę. Teren placu zabaw został rozrzeźbiony i ukształtowany w niewysokie pagórki. Wokół placu zabaw znajduje się ażurowe ogrodzenie wysokości ok. 1,1 m. Wyposażenie placu zabaw to sprawnościowe urządzenia metalowe z elementami z tworzyw sztucznych firmy Kompan z serii Galaxy przeznaczone dla dzieci do 6-ciu i powyżej 6-ciu lat.

W ogrodzie znajduje się ponadto piękna woliera, zamieszkana przez niezwykłe ptaki z Miejskiego Ogrodu Zoologicznego we Wrocławiu. Można tu podziwiać wyłącznie odporne na niskie temperatury (aż do -30 stopni) egzotyczne gatunki, jak np. bażant złoty i kaczka tybetańska.

 

{gallery}garden:120:80:0:0{/gallery}

Galeria

{gallery}50{/gallery}
kamera 1
kamera 1