Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WYJAZDY / NAGRODY

 Nominacje do nagrody WARTO 2017 w kategorii Teatr dla:

- MARII WOJTYSZKO, za tekst sztuki PIEKŁO-NIEBO.
- MARTYNA MAJEWSKA, za reżyserię spektaklu YEMAYA-Królowa Mórz.
- AGATA KUCIŃSKA,
wyróżniona za główne role w spektaklach: YEMAYA-Królowa Mórz (Omar) oraz PIEKŁO-NIEBO (Mama Tadzia)


Nominacja do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej dla Martyny Majewskiej za reżyserię spektaklu "YEMAYA - Królowa Mórz".

XX Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „KORCZAK", Warszawa
NOC BEZ KSIEŻYCA / 7.10.2017

- VIII Jesień Teatralna, Centrum Kultury "Muza" w Lubinie
SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE / 19.10.2016
 

Decyzją Kapituły Atestów Polskiego Ośrodka ASSITEJ spektakl WĄŻ w reżyserii Marka Zákosteleckỳ'ego
został nagrodzony Atestem Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za rok 2013.

 

 

II Festiwal Małych Prapremier / Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

 

SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie w reż. Jakuba Krofty / 17.09.2015 

- Grand Prix
- Nagroda Jury Dziecięcego
- Nagroda za muzykę dla Grzegorza Mazonia

 

PO SZNURKU / reż. Joanna Gerigk / 14.09.2015

- Nagroda za reżyserię i za tekst dla Joanny Gerigk
- Nagroda za najlepszą rolę męską dla Tomasza Maśląkowskiego

 

AnimArt Międzynarodowy Festiwal Animacji / Teatr Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi

PLAMA / reż. Martyna Majewska / 21.09.2015 

XI Festival Spectaculo Interesse / Divadlo Loutek Ostrava

CZARODZIEJSKI FLET / reż. Marek Zákosteleckỳ / 4.10.2015

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2015 / Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci Młodzieży ASSITEJ

SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE / reż. Jakub Krofta / 7.10.2015

 

- Wyróżnienie dla Grzegorza Mazonia za tytułową rolę w spektaklu "SAM, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" w reżyserii Jakuba Krofty 

 

XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Spotkania / Teatr Baj Pomorski w Toruniu

CZARODZIEJSKI FLET / reż. Marek Zákosteleckỳ / 9.10.2015

- Nagroda za reżyserię dla Marka Zákostelecký'ego

 

XIX Festiwal Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi

PO SZNURKU / reż. Joanna Gerigk / 19.11.2015 

Dziecięce Spotkania Teatralne, Gliwicki Teatr Muzyczny
CZARODZIEJSKI FLET / 10.03.2016 - 2 spektakle

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu
SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE / 20-21.03.2016 -  2 spektakle

Małe Warszawskie Spotkania Teatralne
NOC BEZ KSIĘŻYCA / 18.04.2016

Festiwal Teatrów Ożywionej Formy Maskarada
TESLA VS EDISON / 14.05.2016

Teatralna Karuzela, Teatr Pinokio w Łodzi
SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE / 1.06.2016 

festiwal PALM OFF FEST w Divadlo pod Palmovkou, Praga
W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ / 6.06.2016

NAGRODY:

Srebrna Gloria Artis dla Wrocławskiego Teatru Lalek
Nagroda Honorowa Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka

 

 

16 września 2014 r. spektakl TAKAJA gościł na 12 Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Teatrze WarSawy w Warszawie

 

5 października 2014 r. SKARPETY I PAPILOTY Julii Holewińskiej w reżyserii Tomasza Mana pojawiły się na 44. Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych.


16 października 2014 r. PLAMĘ w reżyserii Martyny Majewskiej zobaczyli widzowie XXI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek „Spotkania” w Toruniu.


PLAMĘ zobaczyli ponadto goście 48. Wrocławskich Spotkań Teatrów Jednego Aktora (21 października 2014 r. we Wrocławskim Teatrze Lalek).


24 października FERDYDURKE Witolda Gombrowicza w reżyserii Radosława Kasiukiewicza została zaprezentowana na XI Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu.

 

26 listopada 2014 r. spektakl TAKAJA w reż. Edwarda Kalisza i Mariusza Wójtowicza został zagrany w Brodnickim Domu Kultury, a 29 listopada w ramach X Wałbrzyskich FANABERII Teatralnych.

 

30 marca 2015 r. CZARODZIEJSKI FLET zobaczyli goście małych Warszawskich Spotkań Teatralnych w ramach 35. Warszawskich Spotkań Teatralnych (Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy), a 13 kwietnia widzowie XXI Dziecięcych Spotkań Teatralnych (Gliwicki Teatr Muzyczny).

 

12 kwietnia 2015 r. spektakl SKARPETY I PAPILOTY w reż. Tomasza Mana został zagrany na XXI Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwickim Teatrze Muzycznym.

 

14 maja 2015 r. SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE zagraliśmy na XXVI Gliwickich Spotkaniach Teatralnych w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a 16 maja na 10. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

 

 

PO SZNURKU / reż. Joanna Gerigk / 12.06.2015 / XXVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka / Teatr Lalki i Aktora w Łomży 

 

- Nagroda za scenografię dla Jana Polίvki

 

W ŚRODKU SŁOŃCA GROMADZI SIĘ POPIÓŁ / reż. Agata Kucińska / 18.06.2015 / Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalkowych dla Dorosłych "Metamorfozy Lalki" / Białostocki Teatr Lalek

Grzegorz Mazoń został laureatem Nagrody im. Leona Schillera, przyznawanej przez ZASP młodemu artyście / 30.03.2015

 

CZARODZIEJSKI FLET / reż. Marek Zákosteleckỳ / 20.06.2015 / 20. Biennale Sztuki dla Dziecka / CSD Poznań

 

 

 

Spektakl SAM, CZYLI PRZYGOTOWANIE DO ŻYCIA W RODZINIE na podstawie tekstu Marii Wojtyszko w reżyserii Jakuba Krofty zwyciężył w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej i został uznany najlepszym spektaklem tej edycji.

 

Aktor grający w SAMIE główną rolę – Grzegorz Mazoń – został przez Jacka Sieradzkiego ogłoszony „nadzieją” w jego 22. subiektywnym spisie aktorów teatralnych, opublikowanym na łamach portalu e-teatr.pl.


Krytyk napisał w nim o aktorze WTL:

Staje na środku małej sceny Wrocławskiego Teatru Lalek za keyboardem jak za katedrą, wiedzie wzrokiem po rozdokazywanej gówniarzerii, zaczyna mówić i grać - i już ich ma, prowadzi, dokąd chce. Nie tylko dzięki mądrej, dowcipnej i życiowej opowieści Marii Wojtyszko o trzynastoletnim Samie, którego rodzice się rozwodzą, a on musi ułożyć życie z dwoma nowymi rodzinami, z nauczycielką (którą doprowadza do wyznania, że ona ma już dość wychowawczych głupot zapisanych w programie), tudzież z miłą sercu koleżanką z ultrakatolickiej, lekko zakłamanej rodziny. Dzięki temu wszystkiemu oczywiście jak najbardziej, ale nade wszystko dzięki aktorstwu bez reszty nastawionemu na inteligentny kontakt, bez mizdrzenia się, bez głupich prowokacji i bez cienia wyższości. Za to z uwodzicielskim, kanciastym wdziękiem. Oto droga do sukcesu - bynajmniej nie tylko w lalkach.

 

Spektakl WĄŻ w reżyserii Marka Zakosteleckiego gościł m.in. na I Festiwalu małych Prapremier w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu (Grand Prix – za najlepsze przedstawienie i nagroda za „najlepszą rolę męską” dla Konrada Kujawskiego i nagroda za najlepsze przedstawienie przyznana przez jury dziecięce). Przedstawienie zobaczyli także widzowie finału Biennale Sztuki Dla Dziecka na Scenie Wspólnej Teatru Łejery i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu (7 listopada) oraz publiczność 34. Warszawskich Spotkań Teatralnych (6 kwietnia). 9 maja 2014 r. spektakl został nagrodzony Grand Prix Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy w Rzeszowie.

 

FERDYDURKE mieli okazję zobaczyć widzowie XX Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Spotkania w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu (16 października), a także mieszkańcy miast biorących udział w programie Teatr Polska (m.in. Konina, Wągrowca, Nowej Soli, Głogowa i Rybnika).

 

Spektakl TAKAJA gościł na 47. Wrocławskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora WROSTJA (18 października), na Festiwalu Teatralnym Femina organizowanym przez Dom Kultury Rakowiec w Warszawie (27 października) oraz na 28. Toruńskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu (23 listopada).

 

Przedstawienie PACAN - HISTORIA O MIŁOŚCI zostało pokazane w ramach 43. Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze oraz na XVII Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej w Łodzi organizowanym przez Teatr Logos (5 listopada).

 

21 lutego we Wrocławskim Teatrze Lalek odbył się X jubileuszowy Koncert Charytatywny ANIOŁKOWE GRANIE dla dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka i Pogotowii Rodzinnych. Podczas koncertu dyrektor naczelny Janusz Jasiński odebrał statuetkę ANIOŁA za propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego, wyrażanego językiem teatru.

 

Przedstawienia CALINECZKA i CZERWONY KAPTUREK, KICHAWKA I GBUREK zobaczyli widzowie Little Stage w Londynie (25 stycznia i 12 kwietnia 2014 r.). Spektakle zostały zagrane w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym, jednym z nielicznych ośrodków polskiej kultury przyciągającym setki tysięcy ludzi z całego świata.

 

Spektakl PLAMA gościł w Starym Teatrze Karola Spišáka w Nitrze w ramach 16. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Stretnutie, Setkání, Spotkanie“ (11 czerwca).

 

Przedstawienie SKARPETY I PAPILOTY zostało pokazane w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży w ramach XXVII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka“ (11 czerwca).

 

I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! / Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach

SKARPETY I PAPILOTY / reż. Tomasz Man (23 sierpnia 2015)

 

Wrocławski Teatr Lalek wygrał w kategorii TEATR ROKU (za misję edukacyjną i działania teatralne w przestrzeni miejskiej) w ogólnopolskim plebiscycie, organizowanym przez miesięcznik GAGA, wyróżniającym "Najlepszych dla dzieci" – SERCA GAGI 2013.