Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wynajem


W infrastrukturze budynku Wrocławskiego Teatru Lalek i przylegającego doń Ogrodu Staromiejskiego znajdują się:

SALA KOLUMNOWA
Ulokowana na parterze, z bezpośrednim wyjściem na taras łączący się z parkiem oraz bezpośrednim (wewnątrz teatru) zejściem do Restauracji Teatralnej w podziemiach gmachu teatralnego.
Plany i dane techniczne w formacie pdf - SALA KOLUMNOWA I TARASFOYER I HALL
Foyer i hall są bezpośrednio połączone, ulokowane na I piętrze, jedna ze ścian na całej długości oświetlona jest światłem naturalnym (okna).
Plany i dane techniczne w formacie pdf  FOYER
DUŻA SCENA
widownia 270 miejsc
Plany i dane techniczne w formacie pdf

DUŻA SCENA - PRZEKRÓJ,

DUŻA SCENA - RZUTMAŁA SCENA
widownia 80 miejsc
Plany i dane techniczne w formacie pdf  MAŁA SCENA

SCENA NA PIĘTRZE
widownia 60 miejsc

Plany i dane techniczne w formacie pdf  SCENA NA PIĘTRZE - RZUT
Inne plany i dane techniczne w formacie pdf:

WYPOSAŻENIIE - RIDER TECHNICZNY

PARTER I SZATNIA

PÓŁPIETRO - SCHODY GŁÓWNE

      

II. OGRÓD STAROMIEJSKI  (b. PARK IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA) PRZY WROCŁAWSKIM TEATRZE LALEK:

Liczący ponad 1,4 hektara Ogród Staromiejski powstał po przebudowie parku im. Mikołaja Kopernika. Inspiracją dla projektantów były kopenhaskie XIX-wieczne Ogrody Tivoli. Jest to niewątpliwie najbezpieczniejsze i najbardziej komfortowe miejsce zabaw wrocławskich dzieci – prawdziwa enklawa dla najmłodszych, a zarazem ważny punkt na kulturalnej mapie Wrocławia.

Park przypomina przedwojenny miejski ogród - wysokim, ażurowym, pięknie kutym ogrodzeniem, starannie utrzymanymi trawnikami i urokliwymi alejkami w odtworzonym XIX-wiecznym układzie. Znajduje się on w ścisłym centrum Wrocławia. Od strony północnej graniczy z ul. Teatralną, od strony południowej z Promenadą Staromiejską, od strony zachodniej - z budynkiem Wrocławskiego Teatru Lalek, a od strony wschodniej z budynkiem Proximy i Promenadą Staromiejską.


PLAN OGRODU STAROMIEJSKIEGO


SCENA LETNIA

Scena Letnia zlokalizowana jest na tarasie budynku Wrocławskiego Teatru Lalek od strony Ogrodu Staromiejskiego. Scena przeznaczona jest do użytkowania sezonowego, w okresie od kwietnia do października. W obiekcie odbywają się  spektakle teatralne, koncerty, projekcje filmów, przedstawienia i inne wydarzenia kulturalne.

Scena Letnia to obiekt tymczasowy, jednokondygnacyjny o konstrukcji nośnej z elementów aluminiowych systemu konstrukcyjno – montażowego Quadro.

SCENA LETNIA RZUT

Impresariat

Spektakle Wrocławskiego Teatru Lalek – przy zapewnieniu odpowiednich warunków technicznych – z powodzeniem mogą być prezentowane poza jego stałą siedzibą. Teatr regularnie wyjeżdża na zaproszenie innych instytucji kultury, szkół, władz lokalnych czy firm.

Impresariat koordynuje również działalność artystyczną na Scenie Letniej w Ogrodzie Staromiejskim. Rozbudowana infrastruktura techniczna umożliwia realizację spektakli teatralnych, koncertów, pokazów filmowych i innych eventów.

Wszystkich zainteresowanych gościnnym występem Wrocławskiego Teatru Lalek lub organizacją imprezy czy występu artystycznego na Scenie Letniej w Ogrodzie Staromiejskim zapraszamy do kontaktu.

KONTAKT
Maja Hermansdorfer-Pstrokońska
71 335 49 14
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.