Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Spektakl Calineczka w ramach akcji
BILET DO TEATRU ZA 500 GROSZY


W tym roku również włączamy się do akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”. Jest to akcja ogólnopolska, finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W tym roku zapraszamy na spektakl CALINECZKA w reżyserii Wiesława Hejny grany 20 maja o g. 15:00.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja w kasie teatru, która tego dnia będzie otwarta w godzinach 09:00-19:00.

Na spektakl grany w ramach akcji „Bilet za 500 groszy” jedna osoba może kupić maksymalnie pięć biletów.


W akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" z okazji Dnia Teatru Publicznego weźmie udział 97 teatrów z 38 polskich miast prezentując 98 spektakli. Najwazniejszy punkt, a więc idea akcji i jej główny cel, pozostają niezmienne. Chcemy przybliżyć teatr obywatelom i zwracać uwagę, że jest on miejscem dostępnych, bezpiecznych oraz reagującym żywo na otaczające nas problemy. Akcja to szansa i zachęta dla tych, którzy na co dzień z różnych powodów rzadko korzystają z oferty teatralnej, na ich twórcze spotkanie z teatrem, które nie muszą się obawiać i który bardzo latwo daje się oswoić.

Najlepszym dowodem na jej sens, a jednocześnie na ważność i potrzebę finansowania teatru z publicznych pieniędzy, są liczby ubiegłych lat. Co roku w akcji organizowanej z okazji Dnia Teatru Publicznego bierze udział kilkadziesiąt tysięcy widzów ze wszystkich województw.

Więcej informacji TUTAJ