Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wesprzyj akcję DarDlaAleppo

Od początku konfliktu na Bliskim Wschodzie wielu ludzi dobrej woli spieszy z pomocą humanitarną ofiarom wojny. Jest ona niezbędna, gdyż z powodu działań wojennych gospodarka została sparaliżowana. Wysokie bezrobocie, brak prądu, wody, brak dostępu do edukacji dla dzieci – to codzienność tamtego rejonu. Około 80% mieszkańców tego miasta zostało wysiedlonych ze swoich domów, a ponad 70% żyje poniżej poziomu ubóstwa.

Wielu z nich zmaga się z chorobą i kalectwem.W pomoc mieszkańcom Aleppo – zwłaszcza chorym i cierpiącym, z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego, włączają się w roku 2017 ludzie dobrej woli z Dolnego Śląska i całego kraju, aby konkretnie nieść pomoc dla szpitala św. Ludwika w tym syryjskim mieście.

Zainicjowana przez Kościoły chrześcijańskie akcja pomocy skupia w wymiarze ekumenicznym przedstawicieli Kościołów, władz samorządowych, świata biznesu i kultury, aby dostrzegać potrzebujących dotkniętych chorobą. Wspólnie zbieramy fundusze na odbudowę szpitala i zakup niezbędnego wyposażenia medycznego.

Więcej informacji na stronie

www.dardlaaleppo.pl