Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /OLD_SITE3/images/spektakle/ziemianie/Spektakl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/spektakle/ziemianie/Spektakl

ZIEMIANIE reż. Lena Frankiewicz - premiera 08.04

  

PREMIERA 08.04 g. 17:00
GRAMY: 09-12.04 oraz 27-30.04 KUP BILET
czas trwania: 90 minut (z przerwą)

tekst: Jarosław Murawski
reżyseria: Lena Frankiewicz
scenografia i kostiumy: Michał Dracz
muzyka: Kamil Pater
choreografia: Izabela Chlewińska
światła: Alicja Pietrucka
charakteryzacja: Dorota Budzińska

obsada:
Agata Cejba (gościnnie), Kamila Chruściel, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń

A co, gdyby Ziemia mogła mówić? Gdyby rośliny, drzewa wydawały dźwięki? Gdyby warzywa, oprócz witamin, gromadziły historie? Co by nam powiedziały? O lasach, które wycinamy pod drogi, o łąkach, które zamieniamy w parkingi, o polach, które zasypujemy pestycydami? O tym, co będzie, kiedy już zjemy wszystkie zwierzęta. I kiedy znikną ostatnie pszczoły. Przyłóż ucho do ziemi i posłuchaj. Mówią Ziemianie.

ZIEMIANIE to bajka ekologiczna. To głos, który oddajemy zwierzętom, roślinom, naszej planecie. To próba zwrócenia uwagi na to, że na własne życzenie zmierzamy w stronę katastrofy: zatruwając powietrze, którym oddychamy, wodę, którą pijemy, glebę, na której hodujemy rośliny i zwierzęta. To opowieść o tym, że można żyć inaczej – oszczędniej, rozsądniej, w zgodzie z naturą. Zamiast wyłącznie brać – dawać. Zamiast niszczyć – tworzyć. Jeszcze nie jest za późno.UWAGA !
Informujemy, że w spektaklu wykorzystywany jest dym sceniczny, głośna muzyka i dynamiczne światła.
Ze względu za koncepcję scenograficzną spektaklu, na widowni nie ma krzeseł. Miejsca siedzące są na podestach.


Drodzy Widzowie!
Prosimy o przestrzeganie wieku dzieci podanego przy tytule spektaklu.
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualne przybycie do teatru.
WYWIAD - Ziemianie mówią opamiętajcie się - rozmowa z Jarosławem Murawskim autorem sztuki ZIEMIANIE / Agata Saraczyńska / cojestgrane24.wyborcza.plfot. Karol Krukowski
{gallery}spektakle/ziemianie/Spektakl:::0:0{/gallery}