Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

STRONA INTERNETOWA: https://robimy.wordpress.com/

CO?

ROBIMY to stała warsztatowa grupa teatralna dla młodzieży. W roku 2017 grupa pracuje z reżyserką Martyną Majewską, a także – między innymi - scenografką Anną Haudek, VJ Emiko i muzykiem Dawidem Majewskim. W planie m.in. warsztaty dramatopisarskie, aktorskie, scenograficzne, muzyczne i video art. Pod koniec roku planowany jest pokaz finałowy – prezentacja efektów pracy warsztatowej: spektaklu, performansu, instalacji artystycznej lub... to zależy od uczestników!


KIEDY?

W poniedziałkowe popołudnia – między 17:00 a 19:00, od maja do listopada z przerwą wakacyjną w lipcu i sierpniu.

GDZIE?
We Wrocławskim Teatrze Lalek, w Ogrodzie Staromiejskim, w przestrzeni miejskiej.

DLA KOGO?
Dla młodzieży w wieku 13-18 lat.

 

KONTAKT:
Katarzyna Krajewska - koordynatorka projektu:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  / 71 335 49 06

 

 

Informujemy, że w dniu 19 maja 2017 prowadzący warsztaty w ramach projektu ROBIMY po długich obradach zakwalifikowali do młodziezowej grupy teatralnej następujące osoby:

1. Nikola Adamczyk
2.  Barbara Chłódek            
3.  Maja Deryło
4. Julia Garwol
5.  Mateusz Gorzkiewicz
6. Maria Haszto
7.  Patrycja Hofmańska
8.  Sandra Hofmańska
9.  Kornelia Kamieniarz
10. Emilia Kamińska
11. Joanna Knichnicka
12.  Krzysztof Konski
13.  Agata Kosiak
14.  Magdalena Lechowska
15.  Aleksandra Machowska
16.  Roksana Machowska
17.  Natalia Mrózek
18.  Karolina Owczarz
19.  Tomasz Piotrowski
20.  Jagoda Płaneta
21.  Joanna Suppan
22. Magdalena Śliwka
23. Kaja Urbaniuk
24.  Julia Walczak
25.  Ewa Wąż-Ambrożewicz
26. Jagoda Wróblewska
27. Karolina Zielińska


Wszystkim osobom, które nadesłały swoje zgłoszenia, serdecznie dziękujemy. Wybór był bardzo trudny, dlatego prowadzący zdecydowali się przekroczyć założony limit miejsc. Pierwsze spotkanie grupy odbędzie się 29 maja o godz. 17:00 we Wrocławskim Teatrze Lalek. Szczegółowe informacje prześlemy mailem 22 maja.


Martyna Majewska – reżyserka filmowa i teatralna, urodzona w Wałbrzychu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji UŚ. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz warsztatowych projektów teatralnych i filmowych. Tworzy na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance’u i filmu. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. We Wrocławskim Teatrze Lalek Martyna Majewska wyreżyserowała „Plamę” (premiera 1 czerwca 2014 r.), prowadziła także – w latach 2013/2015 – autorskie warsztaty „Teatralne Kosmosy”. Jest reżyserką autorskiego filmu „Multifrenia”. Na swoim koncie ma również spektakl „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu i spektakl dla dorosłych „Batory. TRANS” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Za ten ostatni nominowana została do nagrody wrocławskiej „Gazety Wyborczej” WARTO, przyznawanej młodym, obiecującym artystom. Za spektakl „Yemaya – Królowa Mórz”, zrealizowany we Wrocławskim Teatrze Lalek na jubileusz 70-lecia, reżyserka została nominowana do Wrocławskiej Nagrody Teatralnej 2016 (jako jedna z trzech osób wraz z Bartoszem Porczykiem i Agatą Dudą-Gracz).

Anna Haudek – urodzona w 1984 w Wałbrzychu architektka i scenografka. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, stypendystka Universidade Lusíada de Lisboa w Portugalii. Współpracowała z wrocławskimi pracowniami architektonicznymi +48 i Major Architekci. Obecnie jest projektantem w MPP – Pracowni Projektowej Maćków. Działa w duecie z reżyserką Martyną Majewską jako autorka scenografii i kostiumów do spektakli teatralnych. Scenografie i kostiumy projektowała m.in. do spektakli: „Wiśniowy sad” wg A. Czechowa (Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie), „Batory.TRANS” (Wrocławski Teatr Pantomimy), „Sachem. Wódz Czarnych Węży” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „NAJ” (Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu), „Del Amor y Otros Demonios” (Wydział Lalkarski PWST im. L. Solskiego w Krakowie), „Multifrenia” set design na planie filmowym WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Na swoim koncie ma również liczne wystawy i instalacje, m.in.: [muzyka_jest] – instalacja interaktywna w ramach projektu multimedialnego połączonego z mappingiem na otwarcie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, a także projekt oprawy scenograficznej wystawy grafik Tomasza Marońskiego (wystawa w ramach oficjalnego otwarcia Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, 2014). Jest laureatką kilku nagród architektonicznych.

VJ Emiko - wrocławska atrystka wizualna, vj, producent różnorodnych form video, fotograf. Współtwórczyni duetu audiowizualnego Dotokime. Projekty VJ EMIKO należą do kategorii eksperymentalnych video art'ów łączących motyw ciała, jego ruch z analogowymi elementami graficznymi, którym nadaje rangę symboli. Wyrażając emocjonalne stany człowieka – medium, tworzy audiowizualny spektakl, który w połączeniu z muzyką wzmacnia wewnętrzne doznania odbiorcy. Wizualizacje VJ EMIKO to filmowo - fotograficzne sceny wypełnione energią, ruchem, kształtem i dynamiką postaci. Za pomocą ciekawych i charakterystycznych dla niej środków wyrazu nadaje obrazom czystą i minimalistyczną formę - pierwszoplanowym elementem staje się emocjonalnie nacechowane ludzkie ciało przedstawione w zmysłowy, niemal oniryczny sposób w wielu przestrzennych konfiguracjach. Na swoim koncie posiada między innymi wyróżnienia i główne nagrody w międzynarodowym konkursie vj'skim VJ Torna Championship podczas 10. edycji Live Performance Meeting 2011 w Mińsku a także w Meksyku w kategoriach: Pre-Production i VJ Battle w roku 2013. Przez półtora roku współpracowała z Polskim Radiem 'Czwórka' miksując w czasie rzeczywistym wizuale w projekcie telewizyjnym 'Radio na Wizji'.

Dawid Majewski
– music designer, kompozytor, producent, muzykolog eksperymentujący na styku muzyki elektronicznej i akustycznej. Specjalizacja – muzyka ilustracyjna, proces audiowizualnej syntezy; muzyka teatralna, filmowa, muzyka do gier i aplikacji. Ukończył Uniwersytet Wrocławski na kierunku muzykologia oraz Deutsche Pop Akademie na kierunku Music Design, jest także absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Współpracował z Martyną Majewską przy spektaklach „Plama”, „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu oraz „Batory. TRANS” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Projektuje muzykę do gier komputerowych.

Katarzyna Krajewska – historyczka literatury, sekretarz literacka Wrocławskiego Teatru Lalek i koordynatorka jego działań edukacyjnych, redaktorka i współredaktorka wydawnictw naukowych i beletrystycznych („Opowieści nie z tego miasta. Baśnie wrocławskich dzieci”, Wrocław 2011; „Przejście” w ramach programu MOSTY ESK 2016, Wrocław 2015; „Nasze pierwsze 70 lat. Rozmowy na jubileusz Wrocławskiego Teatru Lalek”, Wrocław 2016; „Zrób sobie teatr. Zabawy domowe”, Wrocław 2016). W latach 2005 r. - 2015 prowadziła w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego zajęcia dydaktyczne poświęcone literaturze, kulturze i mediom. Jako autorka koncepcji i koordynatorka współtworzyła w WTL projekty z zakresu edukacji
kulturalnej: „Inni, czyli wszyscy” w ramach programu „Lato w teatrze” (2015), „Literatura w pieluchach” – warsztaty teatralno-muzyczne inspirowane literaturą dla najnajmłodszych (2015) oraz „Zrób sobie teatr” – warsztaty teatru formy (2016).