Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

TUP TUP Pierwsze kroki w teatrze


Mamo? Tato? Czy słyszysz? Stawiam pierwsze kroki. Czasem jeszcze pełzam. Czasem raczkuję. Czasem jeszcze potrzebuję Twojej pomocy. Wyruszam w nieznane. Zdobywam świat. To prawdziwa rewolucja!
Patrzę. Słucham. Dotykam. Poznaję. Coraz więcej umiem. Coraz więcej rozumiem. Potrzymaj mnie za rękę, a zobaczysz, gdzie dotrę.


TUP TUP to nowy cykl sensualnych warsztatów teatralnych, adresowany do dzieci w wieku od 9 do 24 miesięcy i ich rodziców. Zapraszamy najmłodszych w podróż stymulującą wszystkie zmysły, w podróż kojącą i bezpieczną. Inspirowaną najciekawszymi spektaklami nurtu inicjacyjnego oraz wyjątkowymi dziełami światowej sztuki dla dzieci, pobudzającą kreatywność i rozwijającą wyobraźnię. Doświadczamy multimediów, animacji, tańca, muzyki, teatru i słowa. Wyruszamy w fascynujący świat i na wyprawę w głąb siebie. Samodzielnie tworzymy i przyglądamy się sztuce tworzonej przez innych.


TUP TUP to teatr dla najnajmłodszych, w którym dziecko nie jest już tylko obserwatorem. Każdy warsztat jest małym przedstawieniem, a dziecko znajduje się w centrum, jest jego aktywnym twórcą.


TUP TUP to także warsztaty dla rodziców. Dorośli nie uczestniczą w nich wyłącznie jako opiekunowie, część działań jest im dedykowana bezpośrednio. Podczas teatralnych spotkań stwarzamy przestrzeń do wzmacniania relacji rodzic – dziecko i stymulujemy elementy komunikacji niewerbalnej między nimi. Wprowadzamy działania integracyjne dla rodziców, a każdy warsztat kończy się krótką ewaluacją – podsumowaniem najważniejszych wątpliwości i spostrzeżeń.
Do udziału w warsztatach zachęcamy szczególnie najmłodszych zagrożonych niepełnosprawnością i ich bliskich.


Koncepcja merytoryczna i prowadzenie warsztatów: Bartosz Kurowski, Joanna Pietras
Opieka merytoryczna: Marta Kurowska i Robert Maniak

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc przez formularz zgłoszeniowy

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - klinij i wypełnij

Rodziców oraz dzieci prosimy o uczestnictwo w warsztatach w bardzo wygodnych, niekrępujących ruchu ubraniach, które mogą ulec wybrudzeniu.
Rodziców prosimy o zgłaszanie prowadzącym wszelkich niedyspozycji swoich i dzieci, a także problemów zdrowotnych i alergii  przed rozpoczęciem warsztatu.

Harmonogram warsztatów TUP TUP Pierwsze kroki w teatrze

Warsztat I:  O! WYRUSZAM W PODRÓŻ!
(warsztat zamknięty we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania)
Świat jest taki ciekawy. Stawiam pierwsze kroki. Wyciągam ręce, bo chcę sięgnąć wysoko, wysoko – do gwiazd. Wszędzie zaglądam i wszędzie zauważam coś interesującego. Nasłuchuję. Albo coś chwytam. Doświadczam wszystkimi zmysłami. Poznaję świat.


WARSZTAT II: O! PODUSZKOWY ŚWIAT!
16 września 2017 /  11:00 i 13:00
Budzę się w subtelnym poduszkowym świecie. Tu jest cicho. Tu jest ciepło. Tu jest miękko. Doświadczam go wszystkimi zmysłami. Przyglądam się obrazom powstającym na moich oczach, wydaję delikatne, kojące dźwięki. Dotykam. Obserwuję i odkrywam. Poduszkowy port – stąd wyruszam w podróż.
Rezerwacja miejsc od 12.09 poprzez formularz zgłoszeniowy


WARSZTAT III: O! ŻAGLOWIEC BARW!
30 września 2017 / 11:00 i 13:00
Cisza na morzu. Świat jest biały. Biały, jak żagle. Białą przestrzeń wypełniam własnymi kolorami. Rośnie czerwona kropka. Rośnie i rośnie. Do kropki przychodzi niebieska kreska, podskakuje żółty zygzak. Cisza na morzu – żaglowiec płynie majestatycznie, a wicher barw porywa radość tworzenia.
Rezerwacja miejsc od 26.09 poprzez formularz zgłoszeniowy


WARSZTAT IV: O! KOSMICZNY RUCH!
14 października 2017 / 12:00 i 14:00
Mama i tata to moja rakieta. Zabierają mnie w podróż, a przed nami wielki kosmos. Wokół okrągłe planety – okrągły ruch w górę i w dół. Delikatnie unoszę się nad ziemią. Wszechświat się kręci. A gdzie ja w nim jestem? Kosmos mojego ciała.
Rezerwacja miejsc od 09.10 poprzez formularz zgłoszeniowy


WARSZTAT V: O! CIEKAWSKIE KROCZKI!
28 października 2017 / 11:00 i 13:00
Każdy kroczek to wielka niespodzianka dla bosych stópek i rączek. Wspinam się na szczyt, ale wędrówka jest łatwa, bo to fascynująca przygoda. Odkrywam miękką trawę, pstrykające bąbelki i szeleszczące liście. Krok po kroku poznaję nowe światy. Czy sam mogę być piaskiem i orzeźwiającą wodą?
Rezerwacja miejsc od 23.10 poprzez formularz zgłoszeniowy


WARSZTAT VI: O! ŁĄKA MARZEŃ!
4 listopada 2017 / 11:00 i 13:00
Oddycham pełną piersią, pełnym noskiem, pełnym brzuszkiem. Wyruszam na łąkę bogatą w nowe doznania. Zapach ma fakturę i kształt. Gromadzę je, układam we wzory. Maluję na różne kolory, wyznaczam pachnące ścieżki. Jaki obraz wywęszy mój nos?
Rezerwacja miejsc od 30.10 poprzez formularz zgłoszeniowy


WARSZTAT VII:  O! POKAŻ JĘZYK!
18 listopada 2017 / 11:00 i 13:00
Ktoś mieszka w mojej buzi, kogoś do niej zapraszam. Próbuję nowych smaków, poznaję świat przy pomocy ust. Wypowiadam pierwsze słowa, bawię się gęganiem, kląskaniem. Powstaną z tego niesłychane historie!
Rezerwacja miejsc od 13.11 poprzez formularz zgłoszeniowy

 

WARSZTAT VIII: O! LABIRYNT DŹWIĘKU!
2 grudnia 2017 / 11:00 i 13:00
Labirynt to tajemnica do odkrycia. Przemierzam nowe ścieżki: jedne niskie, inne sięgają prawie gwiazd. Krótkie lub bardzo długie. Co kryje się pod zamkniętymi oczami – puchate dźwięki szeptu czy ostre kastaniety? Ja też zagram i zaśpiewam dla labiryntu.
Rezerwacja miejsc od 27.11 poprzez formularz zgłoszeniowy