Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LATO W TEATRZE 2015

Wrocławski Teatr Lalek zakończył rekrutację do letnich integracyjnych warsztatów teatralnych w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego - Lato w Teatrze.

Lista uczestników:

1 Krystian Barbiński

2 Konstanty Cybulski

3 Bartłomiej Dejnak

4 Patryk Diduszko

5 Julia Ejkszto

6 Martyna Filipiak

7 Paweł Jania

8 Kasia Kołodziej

9 Marcin Kowalczyk

10 Mateusz Kowalski

11 Urszula Kuprianowicz

12 Ewa Lasota

13 Jakub Luberański

14 Michalina Luberańska

15 Martyna Malus

16 Patryk Malus

17 Ksawery Możdżyński

18 Katarzyna Őfwerstrom

19 Kinga Pajęcka

20 Łukasz Paprocki

21 Mateusz Paradowski

22 Maja Pasławska

23 Jagoda Płaneta

24 Patryk Stępień

25 Paulina Sychta

26 Jakub Wolański

27 Julia Wolańska

28 Maja Wolańska

29 Hubert Zawerbny

30 Karolina Zielińska

W ciągu dwóch tygodni od 29 czerwca do 12 lipca 2015 uczestnicy warsztatów będą pracować pod opieką profesjonalistów nad spektaklem pod roboczym tytułem [INNI] w reżyserii Maćka Prusaka. Pokazy finałowe odbędą się 11 i 12 lipca na Dużej Scenie Wrocławskiego Teatru Lalek.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji LATA W TEATRZE w WTL jest "inność" - widziana z perspektywy dorastającego dziecka, konfrontującego się ze światem. Wiek dojrzewania to czas, kiedy "młodzi dorośli" z jednej strony boją się odrzucenia przez grupę, a z drugiej dążą do podkreślenia własnej odmienności, indywidualności. Ta sprzeczność rodzi napięcie, wywołuje emocje, zmusza do dokonywania wyborów. Wszystko to chcemy wykorzystać jako źródło twórczego potencjału w pracy nad spektaklem. Ważny jest dla nas nie tylko efekt końcowy warsztatów. Chcielibyśmy, by praca, którą wykonamy w trakcie zajęć, pomogła uczestnikom mierzyć się z problemem "inności" - własnej czy napotykanej - w codziennym życiu.

Warsztatowicze - co jest nowością w stosunku do dwóch poprzednich edycji projektu - nie zostaną podzieleni na stałe grupy tematyczne (np. aktorską, muzyczną itd.). Wszyscy będą wspólnie pracować nad przedstawieniem finałowym podczas zajęć: aktorsko-choreograficznych (prowadzący: Maćko Prusak), tekstowo-kreacyjnych (prowadząca: Marta Giergielewicz), fotograficznych (prowadzący: Karol Krukowski) i promocyjno-dziennikarskich (prowadząca: Sylwia Gorzak). Udział w warsztatach jest nieodpłatny.

 -Regulamin

Wiecej informacji:

Katarzyna Krajewska

koordynatorka projektu

71 335 49 06 / 07
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.BIOGRAMY PROWADZĄCYCH:

Maciej Prusak – prowadzący warsztaty choreograficzno-aktorskie. Reżyser, aktor, choreograf. Od 10 lat zajmuje się tworzeniem choreografii i ruchu scenicznego w teatrze dramatycznym. Jego artystycznym debiutem był „Rewizor” Mikołaja Gogola w reżyserii Jana Klaty, z którym od tamtej pory stale współpracuje jako twórca ruchu scenicznego. Jest autorem choreografii do spektakli Krystyny Meissner, Przemysława Wojcieszka, Grzegorza Jarzyny, Artura Tyszkiewicza, Gabriela Gietzky’ego, Piotra Kruszczyńskiego, Piotra Tomaszuka, Pawła Łysaka, Barbary Wysockiej, Wiktora Rubina, Małgorzaty Bogajewskiej. Za spektakl „Klaus der Grosse” otrzymał Grand Prix Nurtu Off 31. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2010). Także w 2010 r. został laureatem kulturalnej nagrody wrocławskiej redakcji „Gazety Wyborczej” – Warto. Prowadził zajęcia dla dzieci, m.in. w Studiu Pantomimy we Wrocławskim Teatrze Pantomimy, plastykę ruchu ze studentami krakowskiej PWST (2011/2012), zajęcia ruchowe z młodzieżą w Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu Leśnicy (taniec współczesny, breakdance, hiphop).

Marta Giergielewicz – prowadząca warsztaty tekstowo-kreacyjne. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2003-2015 pracowała w Dziale Literackim we Wrocławskim Teatrze Współczesnym; m.in. jako inspicjent przy spektaklach Jana Klaty, Piotra Cieplaka, Heleny Kaut-Howson, Krzysztofa Warlikowskiego, Krystyny Meissner i Marka Fiedora, później w Dziale Literackim. Z Maciejem Prusakiem współpracuje od 2010 roku i jest autorką scenariuszy do jego spektakli („Klaus der Grosse”, „Ojcowie”). W 2011 roku jej sztuka „Klaus der Grosse” do spektaklu ze scenografią Mirka Kaczmarka w reżyserii Macieja Prusaka zakwalifikowała się do finału XVII Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Karol Krukowski – prowadzący warsztaty fotograficzne. Fotograf, fotoedytor, nauczyciel i animator kultury. Zajmuje się realizacją fotografii w obszarze twórczości artystycznej i komercyjnej. Jako pedagog i tutor prowadzi warsztaty z obszaru fotografii i strategii wydawniczych. W 2013 roku Dolnośląska Fundacja Sztuki „Zachęta” nabyła do swojej kolekcji jego cykl fotografii „Portret Guliwera”. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), Marszałka Województwa Dolnośląskiego (2006, 2013). Konsultant Stowarzyszenia Nowe Horyzonty w ramach projektu Edukacja NH (2012 – 2014). Jako nauczyciel fotografii prowadził zajęcia w (m.in.): Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu (2014), Stowarzyszeniu Nowe Horyzonty (Wrocław), Regionalnym Ośrodku Edukacji we Wrocławiu (20082014), Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego im. Jana Cybisa (Opole, 2004-2008), Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu (2004 – 2007). Wybrane wystawy: „rozbite marzenie” w BWA Wrocław Galeria Design (2012), „Portret Guliwera i inne sceny z dziennika sługi” w BWA Wrocław Galeria Design (2012), „Niewidzialna mapa Wrocławia” w:  BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej 2004, później m.in. w Galerii Raster , CSW Łaźnia, BWA Bydgoszcz.

Sylwia Gorzak – prowadząca warsztaty promocyjne. Z wykształcenia pedagog, z zawodu marketingowiec. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących mediach w kraju: Radio Zet, TVP Wrocław, teatrach: Wrocławskim Teatrze Współczesnym, WTL oraz agencji reklamowej. Przygotowywała ogólnopolskie kampanie reklamowe dla Międzynarodowego Festiwalu „Dialog Wrocław”, Cracow Screen Festiwal oraz wielu spektakli teatralnych. Pracowała przy organizacji Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu jako szef obsługi uczestników.