Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LATO W TEATRZE + 2016

Wrocławski Teatr Lalek zakończył rekrutację do letnich integracyjnych warsztatów teatralnych w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego - Lato w Teatrze +.
Lista uczestników:

Lista uczestników Lata w Teatrze + 2016:
Marcel Filipek
Mikołaj Huculak
Natalia Jaszczyńska
Oliwia Jączyk
Maja Kordas
Monika Kuźmińska
Michał Kuźmiński
Alina Mielnik
Justyna Namyślik
Patrycja Namyślik
Wiktoria Namyślik
Wiktoria Nowak
Ula Oleksy
Magda Paprocka
Łukasz Paprocki
Aleksandra Pindral
Jacek Pindral
Alicja Płuchowska
Kamila Sękowska
Antek Starczewski
Michal Starczewski
Patrycja Werbicka


Przez dwa tygodnie (4-17 lipca) będziemy pracować pod okiem profesjonalnych twórców, stworzymy współnie labirytnt działań artystycznych, sensualnych doświadczeń i manifestów.

Spotkamy się z uczestnikami w różnym wieku (7-12 lat), z różnych szkół, o różnym stopniu sprawności. Będziemy wspólnie działać w obszarze teatru, zdarzeń dźwiękowych, sztuk wizualnych oraz kampanii społecznej. W teatrze będziemy nie tylko oglądać, ale również samodzielnie tworzyć: zarówno własne dzieła sztuki, jak nowe relacje: w zespole uczestników, pomiędzy sceną a widownią, w naszym najbliższym otoczeniu. Poprzez sztukę opowiemy o sprawach, które są dla nas ważne, podkreślimy wyjątkowość każdego z uczestników. Wyjdziemy poza oficjalne kanony, pokażemy barwny obraz otaczającej rzeczywistości. Zastanowimy się nad osobami słabiej obecnymi w kulturze oraz nad tym, czy teatr może zmieniać świat!

Warsztaty dla dzieci poprowadzą:

Bartosz Kurowski - Studiował kulturoznawstwo na UAM, pedagogikę na UWM, a obecnie reżyserię teatru lalek na PWST we Wrocławiu. Uczestnik licznych warsztatów dramaturgicznych, muzycznych i choreograficznych, pracował m.in. z Sebastianem Majewskim, Natalia Korczakowską, Tomaszem Bazanem, choreografami Laboratorium Ruchu ESK. Słuchacz Otwartego Uniwersytetu Poszukiwań w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego. Członek wrocławskiej grupy Rhytm of Resistance. Stały współpracownik Domu Spotkań im. Angelusa Silesiusa we Wrocławiu, autor i prowadzący warsztaty dla młodzieży. Współautor, afiliowanego przy Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, projektu Most[l]y, zrealizowanego z dziećmi i młodzieżą z pieczy zastępczej. Jego zainteresowania skupiają się wokół teatru plastycznego, eksperymentów formalnych w teatrze młodego odbiorcy, działań na styku teatru ciała i teatru przedmiotu oraz społecznego wymiaru przekazu w teatrze współczesnym.

Małgorzata Król-Sozańska - Aktorka, logopedka, specjalistka wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka, emisjolożka, neurologopedka. Absolwentka Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu, pracowała w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze, Teatrze d'Ern w Charlevilles-Mezieres, Teatrze Malandro w Genewie, Teatrze Wierszalin, Teatrze Banialuka. Wykładowca PWST oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Autorka programów edukacyjnych dla dzieci we wrocławskiej telewizji regionalnej. Działalność artystyczną łączy z pracą terapeutyczną z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i ORM w zakresie arteterapii i logopedii klinicznej.

Marta Kurowska - Teatrolożka, dramaturżka, krytyczka, pedagożka teatru. Absolwentka dramatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dramaturgii w Instytucie Teatralnym. Była stypendystką Uniwersytetu Wiedeńskiego na kierunku Wiedza o Teatrze, Filmie i Mediach. Autorka publikacji z dziedziny teatru i dramatu współczesnego (po polsku ukazywały się m.in. w „Didaskaliach” i „Dialogu”), redaktorka programów teatralnych. W latach 2005-2009 współorganizatorka i uczestniczka konferencji FIRT/IFTR (International Federation for Theatre Research), od 2012 roku członkini East European Performing Arts Platform. Uczestniczyła w licznych warsztatach dramaturgicznych i teatralnych. Pracowała m.in. z Janem Ritsemą, Brucem Myersem, Sebastianem Majewskim, Igą Gańczarczyk. Inicjatorka, kuratorka i prowadząca działania edukacyjne we Wrocławskim Teatrze Lalek. Uczestniczka Warszawskiego Obozu Teatralnego (2011) oraz warsztatów organizowanych przez Fundację Kultury bez Barier (2014), ukończyła II edycję Szkoły Pedagogów Teatru (2014). W ramach programu Lato w Teatrze koordynowała oraz zrealizowała spektakle po÷MOCNI (autorka scenariusza) oraz MiasToMy (autorka scenariusza i, wraz z Grzegorzem Mazoniem, reżyserka). Współpracuje z Fundacją LALE.Teatr jako autorka scenariusza I Przeglądu Zdarzeń Międzypokoleniowych i współautorka projektu Piaskownica. Współautorka projektu MOST[l]Y – cyklu działań artystycznych, realizowanych w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 z dziećmi i młodzieżą z pieczy zastępczej. Współautorka i prowadząca integracyjne warsztaty sensualne o sztuce DZYŃ!, adresowane do dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu.

Sylwia Gorzak - Z wykształcenia pedagog, z zawodu marketingowiec. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących mediach w kraju: Radio Zet, TVP Wrocław, teatrach: Wrocławskim Teatrze Współczesnym, Wrocławskim Teatrze Lalek oraz agencji reklamowej. Przygotowywała ogólnopolskie kampanie reklamowe dla Międzynarodowego Festiwalu „Dialog Wrocław”, Cracow Screen Festiwal oraz wielu spektakli teatralnych. Pracowała przy organizacji Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu jako szef obsługi uczestników. Autorka i szefowa kampanii promocyjnej projektu wsparcia rodzin zastępczych „Wrocławska podróż do wolontariatu” (2013-2015). Prowadząca warsztaty w ramach programu Lato w Teatrze (2013-2015), wspólnie z dziećmi z pieczy zastępczej zrealizowała kampanie promocyjne spektakli po÷MOCNI, MiasToMy oraz INNI, czyli wszyscy. Autorka kampanii społecznej, towarzyszącej integracyjnym warsztatom sensualnym o sztuce DZYŃ!, adresowanym do dzieci z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu. Mama czternastolatki, uwielbia dzieci, kino, teatr, taniec i zdrowy tryb życia.

- artyści związani z galerią ArtBrut.