Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

LATO W TEATRZE 2014

BLOG UCZESTNIKÓW PROJEKTU LATO w TEATRZE 2014

Warsztaty, które odbyły się między 30 czerwca a 13 lipca zostały zaprogramowane tak, aby równocześnie umożliwić uczestnikom zdobycie konkretnych umiejętności, uwolnić drzemiący w nich potencjał, a także stworzyć okazję do zbudowania relacji i zabrania głosu w sprawach, które są dla nich ważne. Działania w obszarze teatru, czy – szerzej – sztuki współczesnej, dają dzieciom nieograniczoną swobodę czerpania z różnych źródeł inspiracji, umożliwiają subiektywny przekaz. Ze swej istoty negują postawy oceniające, wartością jest autorefleksja każdego z uczestników. Dzieci i młodzież  pracowały pod opieką profesjonalnych twórców w sześciu grupach: aktorsko-tanecznej, plastyczno-lalkowej, dźwiękowej, techniczno-multimedialnej, fotograficznej oraz promocyjno-dziennikarskiej. Wspólnie stworzyły spektakl, barwny obraz otaczającej rzeczywistości, opowiedziany językiem teatru. Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
prowadzący warsztaty:

grupa sceniczna: Marta Kurowska i Grzegorz Mazoń
gruoa techniczno - multimedialna: Robert Maniak
grupa fotograficzna: Karol Krukowski
grupa promocyjno-dziennikarska: Sylwia Gorzak

koordynatorka projektu: Marta Kurowska
opieka pedagogiczna: Patrycja Chudzińska, Katarzyna Tereba
opieka medyczna: Irena Dolasińska
obsługa finansowa: Beata Malewicz
promocja: Sylwia Gorzak, Małgorzata Stobiecka

miejsce: Wrocławski Teatr Lalek
termin: 30 czerwca – 13 lipca 2014

kontakt: Marta Kurowska (koordynatorka projektu): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 71 335 49 09

Inspirację do działań projektowych stanowi miasto w kontekście, w którym opisał je Italo Calvino wiele lat po wydaniu „Niewidzialnych miast”: jako symbol „napięcia pomiędzy geometrycznym sposobem istnienia a gmatwaniną ludzkich istnień”. Miasto współczesne, tętniące podskórną, utajoną

energią. Chcemy, żeby temat projektu dał pretekst do opowiedzenia na teatralnej scenie własnych mitów, wymyślonych historii. Pozwolił na stworzenie emocjonalnej mapy realnie istniejącego miast, zaproponowanie nowej topografii. To uczestnicy otrzymują możliwość odczarowania lub zaklęcia, odkłamania lub zawoalowania znanych przestrzeni, zmiany punktów ciężkości. Znane atrakcje turystyczne mogą zyskać nowe znaczenia, pozytywnego wzmocnienia nabrać miejsca peryferyjne, prywatne. Czy centrum miast może stać się podwórko, galeria handlowa, dom dziecka? Poprzez przestrzeń miast mogę opowiedzieć o sobie, ale również mam możliwość wyjścia ze swoją prywatnością w przestrzeń publiczną. Jestem przecież jej pełnoprawnym uczestnikiem.


Teatr, który pozwala na scenie na wykreowanie miasta, przefiltrowanego przez własną wrażliwość, może zdarzyć się również w zupełnie nieteatralnej przestrzeni. Zaprosimy uczestników warsztatów do wyjścia w przestrzeń miasta, zainspirujemy do dokonania w niej szeregu artystycznych interwencji: muzycznych, ruchowych, plastycznych. Zastanowimy się, co jest w mieście (nie) do pomyślenia. Chcemy odkryć ściśle narzucone możliwości i zachowania: ruchowe, estetyczne, inne, zdemaskować zasady i ograniczenia. Mamy nadzieję, że w ten sposób pobudzimy krytyczna refleksję na temat najbliższego otoczenia. Uświadomimy, jak duży wpływ mają na swoje sąsiedztwo, zasygnalizujemy, jak poprzez przestrzeń budują relacje z innymi ludźmi.

LISTA UCZESTNIKÓW

Lista uczestników warsztatów LATO W TEATRZE 2014:

WYSTĘPUJĄ
Adrian Bajor
Wiktoria Bajor
Krystian Barbiński
Mateusz Brzeziński
Daria Chadasik
Mateusz Dzikowski
Łukasz Dzikowski
Zosia Jeżewska
Franek Kawiński
Adrian Konieczny
Irek Koziński
Aleksandra Malik
Sandra Minkiewicz
Magda Osiejewska
Zosia Osiejewska
Ignacy Pochodyła
Magda Sibińska
Dominik Siek
Martyna Smółko
Carlos Stalmach
Bartek Stępień
Adrian Sochacki
Patryk Swornowski
Kaja Urbaniuk
Marcin Weron
Natalia Wiatrowska
Igor Wiśniewski
Julia Wolańska
Maja Wolańska
Tomasz Wróżek